Hydromasażer do nóg

0
598

hydromasażer do nóg to urządzenie, które – mówiąc bez najmniejszej przesady – może nam zastąpić relaksujący masaż stóp, a nawet część zabiegów pedicure wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Jest bardzo prosty w użytkowaniu i w utrzymaniu w czystości, a do tego w większości przypadków zawiera mnóstwo fantastycznych, dodatkowych funkcji.

Masz obolałe lub opuchnięte stopy po całym dniu pracy? Jesteś zmęczona/zmęczony i brak Ci energii? Cierpisz na dolegliwości ze strony kręgosłupa lub stawów?

Hydromasażer do nóg może się tu okazać prawdziwym wybawieniem!

Przekonaj się!

Hydromasażer do stóp
Najlepszy hydromasażer do stóp czyli jaki? Sprawdź opinie kobiet i ceny w rankingu.

Kilka słów wstępu na temat hydromasażera do nóg

Hydromasażer to rodzaj głębokiej miski (zwykle) z przegrodą pośrodku. Na jej dnie znajdują się wałki masujące. Jak się go używa? Do środka wlewamy wodę, wkładamy do niej stopy i wybieramy odpowiedni program. Teraz wystarczy już tylko poddać się przyjemności płynącej z masażu.

W sklepach znajdziemy również wyjątkowo wysokie masażery, rodzaj brodzików, które pozwalają także na zanurzenie łydek.

Jakich efektów można się spodziewać po stosowaniu hydromasażera?

Po włożeniu stóp do masażera i włączeniu programu, po upływie zaledwie kilku minut, już można poczuć zbawienne skutki masażu wodnego. Dzięki niemu szybciej zmniejszają się napięcie i stres. Poprawia się nasze samopoczucie i czujemy przypływ energii. Masaże wodne stymulują również krążenie krwi w organizmie oraz zmniejszają dolegliwości towarzyszące zwyrodnieniom stawów.

Nawet jednak jeśli nie mamy żadnych problemów zdrowotnych, korzystanie z hydromasażera będzie miało na nas zbawienny wpływ, przyspieszając regenerację, odprężając i dodając sił.

Komu przyda się hydromasażer do nóg?

Masaże wodne z użyciem hydromasażera do nóg to doskonały sposób na relaks, jednak jego znaczenie jest o wiele większe. Wspomaga leczenie i łagodzi dolegliwości związane z wieloma schorzeniami i problemami zdrowotnymi.

W jakich przypadkach hydromasażer może okazać się wyjątkowo pomocny?

 1. Schorzenia kręgosłupa i stawów,
 2. Alergie,
 3. Słabe krążenie krwi,
 4. Napięcia nerwowe,
 5. Obrzęki stóp,
 6. Artretyzm,
 7. Brak energii.

Jaki hydromasażer do nóg wybrać?

Ogromny wybór hydromasażerów do nóg to z jednej strony luksus, który tak lubimy, jednak z drugiej strony również niemały kłopot. Jaki hydromasażer kupić? Tu przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dwie kwestie. Pierwsza z nich to możliwość wyboru rodzajów masaży, natomiast druga to dodatki oraz ilość funkcji i udogodnień, które niekiedy mogą się okazać wyjątkowo pomocne (jak na przykład nakładki do pedicure, ale o tym powiemy jeszcze za chwilę).

Zobaczmy w takim razie, jakie rodzaje masaży oferują hydromasażery i jakie mogą mieć dodatkowe funkcje!

Jaki hydromasażer do nóg
Jaki hydromasażer do nóg wybrać i kupić? Który najlepszy? Mamy ranking!

Rodzaje masaży w hydromasażerach

Hydromasażery pozwalają najczęściej na korzystanie z wielu rodajów masaży. Ich intensywność można w prosty sposób regulować, zmniejszając lub zwiększając siłę nacisku stóp.

Zobaczmy, jakie masaże oferują hydromasażery:

 • Z bąbelkami,
 • Z wibracjami,
 • Z podczerwienią,
 • Na mokro,
 • Na sucho.

Dodatkowe funkcje w hydromasażerach

Dzięki dodatkowym funkcjom zawartym w hydromasażerach do stóp korzystanie z masaży jest o wiele bardziej komfortowe.

O jakich funkcjach mowa?

 1. Promieniowanie podczerwone ogrzewające stopy (gratka dla osób, którym trudno przychodzi ich ogrzanie),
 2. Możliwość kąpieli stóp z użyciem soli,
 3. Możliwość stosowania aromaterapii,
 4. Podtrzymywanie temperatury wody,
 5. Rolki do masażu refleksologicznego,
 6. Magnesy,
 7. Nakładki do zabiegów pedicure (tarka, szczotka, pumeks). Nakładki takie okazują się szczególnie przydatne osobom, które ze względów zdrowotnych nie mogą się schylać.

Jakie zabezpieczenia stosuje się w hydromasażerach do stóp?

W związku z zakupem dobrego hydromasażera do nóg mogą pojawić się pewne wątpliwości, takie jak: czy znajdę na niego wystarczająco dużo miejsca do przechowywania? Czy po zakończonym masażu nie będzie zbyt dużo sprzątania (rozchlapująca się woda!)? Czy w czasie zabiegu sprzęt nie będzie się przesuwał po podłodze? Oczywiście, takie wątpliwości producenci wzięli od razu pod uwagę, dlatego też w hydromasażerach znajdziemy wiele udogodnień i zabezpieczeń, które – mamy nadzieję – rozwieją wszelkie wątpliwości co do wygody przechowywania i użytkowania takich sprzętów.

Oto one:

 • Gumowe nóżki zapobiegające przesuwaniu się hydromasażera do nóg podczas zabiegów,
 • Nakładki zapobiegające rozpryskiwaniu się wody,
 • Możliwość złożenia urządzenia w taki sposób, by przybrał kompaktowe rozmiary,
 • Wygodna rączka do przenoszenia.

Przeciwwskazania do stosowania hydromasażerów do nóg

Masaże to zabiegi, które wpływają na cały nasz organizm. Choć masaż wodny stóp zalecany jest w wielu schorzeniach, a także do relaksu, to jednak w niektórych przypadkach jego stosowanie nie będzie wskazane. Pamiętajmy, że w razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba zapytać o radę swojego lekarza.

Poniżej przedstawiamy listę najczęstszych przeciwwskazań do stosowania hydromasażera:

 • Ostre zakażenia,
 • Stany pooperacyjne,
 • Ostre zakrzepowe zapalenie żył,
 • Rany na skórze,
 • Wycieńczenie organizmu,
 • Oparzenia,
 • Odmrożenia,
 • Gorączka.

Na szczególną uwagę zasługują tu osoby chore na cukrzycę. W niektórych przypadkach hydromasaże są wskazane, podczas gdy w innych surowo wzbronione. Diabetycy powinni co do wszelkich masaży zawsze zasięgnąć porady lekarza.

Hydromasażer do nóg
Hydromasażer do nóg

Cena hydromasażerów

Stopień wyposażenia i rodzaj materiałów użytych do produkcji to czynniki, które głównie decydują o cenie hydromasażerów. Tani hydromasażer do nóg kupimy w cenie nieprzekraczającej 100 złotych, natomiast najdroższe modele (takie jak wspomniane już wcześniej aparaty do masażu nóg z brodzikiem, wykorzystywane najczęściej w profesjonalnych gabinetach) mogą kosztować około 1000 złotych.

Gdzie kupić hydromasażer? Producenci

Hydromasażery do nóg to urządzenia, które mają w swojej ofercie zarówno firmy specjalizujące się w produkcji sprzętów do rehabilitacji, jak i firmy oferujące wszelkie urządzenia elektryczne. Godne polecenia marki to między innymi Beurer, Scholl, Bosch, Clatronic, MPM czy Revlon.

Ranking hydromasażerów do nóg

Wciąż zastanawiasz się, jaki hydromasażer do nóg kupić? A może szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby i masz wątpliwości, który model wybrać? W każdym z przypadków pomocny może się okazać nasz ranking. Można w nim znaleźć zestawienie hydromasażerów, które obecnie kupowane są najchętniej przez użytkowników, wraz z porównaniem cen.

Opinie o hydromasażerach do nóg

Używałaś/używałeś już hydromasażera? Chcesz podzielić się swoimi uwagami związanymi z wyborem najlepszego modelu lub też z jego użytkowaniem? Gorąco do tego zachęcamy! Swoje opinie, wskazówki i porady można zamieszczać w sekcji komentarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here