Masażer antycellulitowy czyli mój mało kulturalny, domowy sposób na walkę z cellulitem na udach i pośladkach

1
4990

Większość osób doskonale wie, że cellulit wiąże się z niezbyt estetycznym wyglądem skóry. Jak temu zaradzić? Czy do walki z cellulitem warto zaangażować masażer? Jak wybrać najlepszy masażer antycellulitowy oraz jak prawidłowo przeprowadzać masaż, aby pozbyć się uporczywej pomarańczowej skórki na udach i pośladkach?

O tym wszystkim dowiecie się z naszego poradnika.

Czytajcie dalej!

Najlepszy masażer antycellulitowy
Najlepszy masażer antycellulitowy / Zobacz jaki rodzaj masażera na cellulit wybrać i kupić.

Cellulit – co to jest

Na samym początku warto wyróżnić dwa rodzaje cellulitu inaczej zwanego pomarańczową skórką:

  1. cellulit tłuszczowy,
  2. cellulit wodny.

Cellulit tłuszczowy to nierównomiernie nagromadzona tkanka tłuszczowa gromadząca się najczęściej na udach, brzuchu, biodrach czy pośladkach. Cellulit wodny powstaje w wyniku zaburzeń związanych z układem limfatycznym lub układem krążenia.

Skłonność do tworzenia się pomarańczowej skórki zwiększa się w niektórych sytuacjach czy okresach np.: podczas przybrania na wadze, w czasie ciąży lub podczas menopauzy.

Niezależnie jednak od przyczyny powstania cellulitu warto podjąć z nim walkę.

Jak najlepiej zwalczać cellulit? Moim zdaniem najlepiej jest go zwalczać na wszelkie sposoby ale dziś skupię się na urządzeniach, które mogą pomóc pozbyć się cellulitu.

A więc!

Jakie mamy rodzaje masażerów antycellulitowych?

Dobry przyrząd do masażu do podstawa, gdy chcemy pozbyć się cellulitu. Jednak rodzajów masażerów antycellulitowych jest dużo. Aby pomóc Wam w wyborze poniżej prezentujemy opisy poszczególnych rodzajów masażerów.

Jaki masażer do cellulitu
Jaki masażer do cellulitu wybrać i kupić? Porównaj modele, rodzaje, przeczytaj opinie i sprawdź ceny.

Elektryczny masażer na cellulit

Masażery elektryczne do cellulitu nie wymagają używania siły naszych mięśni. Wystarczy wybrać odpowiednią końcówkę, po czym przyłożyć włączony masażer do skóry ud czy pośladków.

Masaż wykonywany urządzeniem elektrycznym jest znacznie skuteczniejszy od masaży przeprowadzanych masażerem manualnym.

Antycellulitowe masażery elektryczne są zazwyczaj wyposażone w kilka końcówek masujących, które możemy wymieniać wedle naszych własnych upodobań. Pierwsze efekty używania masażera elektrycznego widoczne są już po kilku dniach.

Ultradźwiękowy masażer antycellulitowy

Ten rodzaj masażera na cellulit emituje ultradźwięki. Wywołują one drgania i wibracje skóry w efekcie niszcząc nieestetycznie wyglądające grudki tłuszczu. Ten ultradźwiękowy przyrząd do masażu zajmuje zazwyczaj niewiele miejsca. Niektóre masażery ultradźwiękowe dedykowane są również do innych partii ciała niż tylko uda czy brzuch i umożliwiają wykonanie masażu dekoltu czy twarzy.

Próżniowy masażer do cellulitu

Próżniowy masażer antycellulitowy pobudza do pracy układ immunologiczny. W trakcie masażu skóra jest wsysana przez końcówkę masażera. Aby uzyskać efekty należy stosować go regularnie przez dłuższy czas.

Niestety u osób wrażliwych ten typ masażera antycellulitowego może powodować niewielki ból czy siniaki.

Masażer próżniowy sprawdza się szczególnie dobrze w walce z cellulitem wodnym.

Masażer antycellulitowy
Masażer antycellulitowy

Drewniany masażer na cellulit

Jest to najtańszy i jednocześnie najprostszy sposób na walkę z pomarańczową skórką. Jeśli pierwszy raz w życiu chcemy kupić drewniany masażer antycellulitowy powinniśmy zdecydować się na zakup masażera z dość delikatnymi wypustkami.

Masaż drewnianym przyrządem do masażu najlepiej wykonywać pod prysznicem, ponieważ wtedy krążenie jest dodatkowo pobudzone. W przypadku masażera drewnianego również musimy pamiętać o regularnym wykonywaniu masażu.

Jaka jest rola masażera w walce z cellulitem?

Głównym zadaniem wszelkiego rodzaju urządzeń do masażu wspomagających walkę z cellulitem jest pobudzenie krążenia co w rezultacie zaskutkuje rozbiciem nieregularnych grudek tłuszczu obecnych pod skórą.

Kolejną funkcją jaką spełnia masażer antycellulitowy jest wspomaganie i zwiększanie wchłaniania balsamów bądź żeli antycellulitowych.

Jak prawidłowo wykonać masaż antycellulitowy?

Niezależnie od tego jaki rodzaj masażera do cellulitu wybierzecie istnieją określone zasady używania tego typu urządzeń. Masaż zawsze należy wykonywać ku górze zaczynając od kostek. Jeśli cellulit jest u nas obecny tylko na określonej partii ciała np.: udach to mimo to, powinniśmy wymasować całe swoje ciało.

W ten sposób poprawimy krążenie w całym naszym ciele, a nie tylko w pojedynczej jego partii. Masażery należy stosować jednocześnie z kosmetykami antycellulitowymi.

Na co należy zwrócić uwagę, aby kupić dobry masażer antycellulitowy?

Gdy chcemy kupić coś bardziej zaawansowanego technologicznie niż masażer drewniany dobrze zrobimy zwracając uwagę na:

  • regulację obrotów – pozwoli ona dostosować siłę i intensywność masażu do indywidualnych upodobań użytkownika,
  • regulowany uchwyt – pozwoli na korzystanie z przyrządu do masowania osobom o różnej wielkości dłoni,
  • rodzaj zasilania – sieciowe, akumulatorowe czy na baterie, zależy to wyłącznie od nas i od tego gdzie najczęściej wykonywać będziemy masaż np.: w swoim domu lub gdy dużo podróżujemy w warunkach, gdzie nie ma dostępu do prądu,
  • wymienne końcówki – bardzo dużą zaletą jest możliwość wyboru odpowiedniej końcówki do określonej partii ciała.

O wyborze dobrze dopasowanego modelu masażera antycellulitowego na blogu celustop.pl przeczytacie znacznie więcej ponieważ poświęcony jest on w pełni tematom związanym ze skuteczną walką z cellulitem.

Na co jeszcze oprócz powyższych punktów warto zwrócić uwagę w trakcie zakupu masażera antycellulitowego? Przekonajcie się sami!

Masażer na cellulit
Masażer na cellulit

Czym kierować się przy wyborze masażera na cellulit?

Jakość to coś na co z całą pewnością trzeba zwrócić uwagę. Musimy pamiętać, że masaż antycellulitowy wykonywany jest z dość dużą siłą i słabej jakości urządzenie do masażu może tego nie wytrzymać. Dobrze jest wybierać produkty znanych marek, których produkty są dostępne na rynku od dłuższego czasu.

Dlaczego?

Możemy być wtedy pewni, że od czasu swojego debiutu na rynku, przyrząd masujący został udoskonalony i dzięki temu ryzyko kupienia urządzenia z wadami drastycznie spada.

Producenci i ceny masażerów antycellulitowych

Wśród producentów masażerów na cellulit wymienić możemy firmy takie jak Medivon, Medisana, Homedics i Beurer. W zależności od tego jaki rodzaj masażera wybierzemy ceny wahają się od około 14 złotych w przypadku drewnianych masażerów antycellulitowych do około 180 złotych, gdy mowa o masażerach elektrycznych.

Jakie są Wasze opinie na temat masażerów antycellulitowych?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here